Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 2511 komentarzy

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Ekonomia świata narodów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Europa wolności naszej i waszej.

0. Polska warta jest mszy 
   
Sprawiedliwe wykorzystanie nowoczesnych technologii medycznych jest szansą na samodzielność i solidarność w podnoszeniu dobrostanu zdrowia. Taka samodzielność zdrowia, oparta na wiedzy, umiejętnościach i moralności, realizowana będzie w pierwszej kolejności poprzez rodzinną praktykę pracy solidarnej.
 
W jesieni 2017 Grupa Inicjatywna Krakowskiej Strategii Profilaktyki Medycznej, zaproponowała rozpoczęcie polityk publicznych wsparcia rodzinnej pracy solidarnej, od poszerzenia ustrojów medycyny szkolnej i medycyny pracy, o kursy mentorów domowej edukacji medycznej.
 
Z uwagi na ograniczenia Polskiej suwerenności Unijnymi ustaleniami standardów kwalifikacji zawodowych, realizowanie polityk publicznych uspołeczniających profilaktykę i rehabilitację medyczną, wymaga na początek, nie tylko uznania samokształcenia w rodzinie za narodowy paradygmat systemu edukacji, ale i wprowadzenia go do Europejskiego katalogu kluczowych kompetencji edukacji przez całe życie. 
 
1. Cyfrowa rewolucja
Interaktywność cyfrowej komunikacji wprowadza nowe warunki gospodarowania w czasie (porządek Kairos, obok porządku Chronos) i w przestrzeni (porządek Kosmos obok porządku Ziemia), o głębszych konsekwencjach dla wolności, niż wcześniejsze rewolucje.  
 
2. Standaryzacja informacji
Globalne centra standaryzacji cyfrowej komunikacji określają zasady przesyłania i gromadzenia informacji, pozostawiając państwom zapewnienie sprawiedliwości, bezpieczeństwa i efektywności ich wykorzystywania.
 
Samodzielność w korzystaniu z otwartych zasobów wiedzy, wspierana nowoczesnymi narzędziami i technologiami, podnosi znaczenie pracy wykonywanej dla bezpośredniego zaspakajania potrzeb własnych lub swoich bliskich, a przez to podnosi znaczenie Sektora dobroczynności w Społecznej gospodarce rynkowej.
 
4. Samokształcenie w rodzinie
Ponieważ rozwój Sektora dobroczynności wymaga oprócz wiedzy i umiejętności również postaw solidarnej troski i wzajemnego zaufania pomiędzy najbliższymi osobami, polityki publiczne, realizowane poprzez szkoły i inne instytucje kultury, winny wspierać samokształcenie w rodzinach tych kompetencji.
 
Gigantyczny zakres cyfrowej modernizacji potencjałów usług medycznych wskazuje, że początkiem strategii zapewnienia sprawiedliwego wykorzystania nowoczesnych technologii dla dobrostanu społecznego, powinno być uspołecznienie profilaktyki medycznej, zgodnie z nowym paradygmatem systemu ochrony zdrowia "samopomoc zdrowia".
 
Dla samodzielności w dokonywaniu wyborów form wsparcia doradczego dla samokształcenia w rodzinie na rynkach usług edukacyjnych, w ramach strategicznych programów polityk publicznych, państwo udostępniać powinno gospodarstwom domowym bony rozwojowe.
 
Dla efektywności ekonomicznej partnerstwa rodzin i wspólnot samorządowych, w rządowych programach sieciowych polityk publicznych, państwo powinno ułatwiać długoterminowe oszczędzanie gospodarstw poprzez obligacje społeczne.
 
Dla syntetycznych ocen poziomu dobrostanu społecznego, jako celu polityk publicznych w Sektorze dobroczynności, warto wykorzystać rozwijane komercyjnie metody monitoringu internetowego i syntetyczny wskaźnik Solidarny Rozwój Wiedzy.
 
Zawiązana w dniu 10 czerwca 2017 Grupa inicjatywna KSPM przedstawiła publicznie powyższe szanse cyfrowej rewolucji dla wprowadzenia nowych paradygmatów uczenia i leczenia oraz dla wprowadzenia nowych instrumentów finansów publicznych, rekomendując sprawdzenie ich użyteczności w pilotażu Otwartej Medycyny Szkolnej.
 
Jeżeli Europejskie narody, wprowadzą nowe paradygmaty i instrumenty polityk publicznych, administracje publiczne powinny ochronić tajemnice rodzin, przed wykorzystaniem cyfrowo scentralizowanych informacji medycznych do segregacji, segmentacji i eutanazji.
 
11. Państwo strażnikiem tajemnicy   
Tylko dzięki utrzymaniu rodzinnej odpowiedzialności za wychowanie i wykształcenie, obywatele będą mogli korzystać z wolności w podnoszeniu dobrostanu swojego i swoich bliskich, a narodowe państwa przyjmą solidarny rozwój wiedzy i bezpieczeństwo rodzinnych tajemnic, jako racje swojego istnienia w społeczeństwie globalnie otwartej sieci wiedzy.
 
Dla zapewnienia odwagi i konsekwencji Europejskich wspólnot i rządów, w modernizacji usług i instrumentów publicznych , koniecznym jest obecnie podjęcie przez Polskę inicjatywy wprowadzenia samokształcenia w rodzinie do katalogu kluczowych kompetencji Unii Europejskiej.
 
 
Na zdjęciu: Nasza Premier w gronie rodzinnym. Przecieszyn, 28 maja 2017.
Autor zdjęcia:Jacek Bednarczyk /PAP 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY